Informacja turystyczna

Centrum Informacji Turystycznej

Dodaj do planera
Otwarte: Poniedziałek-Niedziela w godz. 9:00 -17:00

 

Centrum Informacji Turystycznej udziela nie tylko podstawowych informacji dotyczących naszego miasta, ale wychodzi naprzeciw wszelkim potrzebom turystów. Polecamy miejsca znane i nieznane, doradzamy turystom chcącym odwiedzić Ukrainę i odkryć ciekawe miejsca na szlakach Pogórza.

Prowadzimy sprzedaż map turystycznych, przewodników, albumów, pamiątek, jak również książek o tematyce regionalnej, kresowej i nie tylko. W naszej ofercie znajduje się także szeroka gama pamiątek związanych z Przemyślem m.in., magnesy, koszulki, kubki, poduszki, kubki czy pamiątki forteczne. W ofercie tej nie mogło również zabraknąć pamiątek tak związanych z historią Przemyśla jak przemyskie dzwony i fajki wyrabiane przez lokalnych twórców. Miłośnicy malarstwa znajdą tu także dzieła lokalnych artystów.

Udostępniamy  bezpłatnie materiały promujące nasze miasto. Mamy doskonałą lokalizację, w samym sercu Przemyśla. Obok Informacji, górną częścią Rynku, przebiega staromiejski szlak spacerowy (znaki biało-niebieskie).

W Informacji jest dostępne stanowisko komputerowe dla turystów, którzy mogą bezpłatnie skorzystać z internetu oraz bezprzewodowa sieć wi-fi.

Nasz obiekt posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.  www.greenvelo.pl 
Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo, pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów". Turystom rowerowym udostępniamy ofertę wycieczek i rajdów rowerowych organizowanych przez Sekcję Rowerową Klubu Górskiego Pttk Karpaty. Pomagamy w zaplanowaniu wycieczek Forteczną Trasą Rowerową, oferujemy pomoc w znalezieniu najbliższych serwisów i sklepów rowerowych, a także noclegów przyjaznych rowerzystom, na trasach rowerowych przebiegających przez Przemyśl. 

Wyznacz trasę