Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

"PATRZ! SZEROKO" – Spotkania z Obrazem Świata

Na program projektu PATRZ! SZEROKO składają się w głównej mierze filmy o wybitnych fotografach. Bohaterowie przeglądu reprezentują różne gałęzie tej dziedziny sztuki - fotografię uliczną, studyjną, wojenną oraz podróżniczą. Dodatkową pozycją programu jest film "Człowiek" - dokument  o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy  wszystkich mieszkańców Ziemi.
Projekcje poszczególnych filmów będą się odbywały w kinie Centrum, w październikowe i listopadowe poniedziałki o godz. 19.00. Szczegółowy program przeglądu wygląda następująco:

16.10.2017, godz. 19:00
Nowojorska ulica w obiektywie
USA 2013, 83 min.
reż. Cheryl Dunn

Hołd złożony zanikającej dziś sztuce fotografii ulicznej. Autorka rozmawia z największymi jej gwiazdami, z niedowierzaniem słuchając opowieści o wielogodzinnym czekaniu i wytrwałości godnej myśliwych. Różne strategie służą jednemu celowi: uchwycić ten jeden, ulotny moment.

30.10.2017, godz. 19:00
Bert Stern. Prawdziwy Madman
USA 2011, 93 min.
reż. Shannah Laumeister

Sophia Loren, Liz Taylor, Shirley MacLaine, Barbra Streisand, Madonna, Scarlett Johansson, Marilyn Monroe – wszystkie one znalazły się na zdjęciach słynnego amerykańskiego fotografa Berta Sterna. “Kochać się i robić zdjęcia – to bardzo zbliżone do siebie czynności, jeśli chodzi o kobiety” twierdzi Stern, który zdobył sławę dzięki tzw. sesji pościelowej z Marlin Monroe i zdjęciu “Lolita w okularach w serduszka”. Zostało ono użyte na plakacie filmu Stanleya Kubricka “Lolita”.

6.11.2017, godz. 19:00
Człowiek
Francja 2015, 139 min.
reż. Yann Arthus-Bertrand

Dokument o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich. „… Jestem jednym spośród 7 miliardów ludzi na Ziemi. Od 40 lat fotografuję naszą planetę i różnorodność jej mieszkańców, ale cały czas mam wrażenie, że ludzkość nie zrobiła żadnego postępu.

13.11.2017, godz. 19:00
Fotograf wojenny
Szwajcaria 2001, 96 min.
reż. Christian Frei

Film dokumentalny poświęcony fotografowi wojennemu James’owi Nachtwey, człowiekowi uznawanego przez wielu za najlepszego w dziedzinie fotografii wojennej. Dzięki tej produkcji będziemy mogli również zobaczyć w jakich trudnych i niebezpiecznych warunkach powstają tak niezwykłe zdjęcia.

27.11.2017, godz. 19:00
Czarna skrzynka
Polska 2013, 80 min.
reż. Krzysztof Kowalski, Dawid Garncarek

Tomasz Tomaszewski – wybitny fotografik i obserwator. Mimo wielu podróży po świecie, współpracy z wybitnymi ludźmi, jest w Polsce, bo Polska interesuje go najbardziej. Film opowiada o człowieku, który przez fotograficzny pryzmat patrzenia na świat, chce pokazać odbiorcom, że człowiek jest jednostką szczególną. Tomaszewski przez całe życie był uczestnikiem wydarzeń ważnych dla Polski i dla Świata. Intuicja sprawiła, że chciał w nich uczestniczyć. To film o determinacji i miłości. Film o człowieku.

Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotografii Marcina Zaborowskiego pt. “Niezarejestrowani - Rohingowie. Uchodźcy”.

“Niezarejestrowani” to pierwsza z trzech części długoterminowego projektu fotograficznego “Rohingowie. Uchodźcy”. Celem projektu jest zainteresowanie opinii publicznej ludem Rohingów, muzułmańskiej mniejszości etnicznej ze stanu Rakhine w Birmie, którzy od ponad 30-40 lat są prześladowani przez buddyjską większość, a w szczególności wojskową juntę.poniedziałek, 16 października 2017 - poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:00

19:00 - 19:00

ul. S. Konarskiego 9, Przemyśl

www.ck.przemysl.pl