Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

HAŃBA

20 kwietnia 2018 r. godz. 20.30 - Klub NIEDŹWIADEK
Bilety do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82
w cenie 30 (w przedsprzedaży) oraz w cenie 40 zł (w dniu koncertu) w klubie Niedźwiadek

HAŃBA! to energiczny krakowski zespoi, który był objawieniem folkowego festiwalu Nowa Tradycja 2014. Połączenie punk rocka z ulicznym folkiem, przesunięcie całej sytuacji o 80 lat wstecz, w czasy sanacji, nasycenie gniewem nie ludowym, ale robotniczym zabrzmiało niezwykle świeżo. I tak brzmi do dzisiaj.
Masowe wystąpienia chłopskie i robotnicze krwawo tłumione przez policję i wojsko, getta ławkowe i pacyfikacje żydowskich miasteczek, zakulisowe rozgrywki na szczytach sanacyjnej władzy oraz widmo nadciągającej nad Europę wojennej katastrofy... witaj w roku 1937.
Po świetnie przyjętym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!" powróciła z kolejnym albumem długogrającym pt.
„Będą bić!" (Antena Krzyku/Karoryfer Lecolds). Krakowscy muzycy kontynuują swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet).

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki za muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy rym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemen (2014).
Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof - banjo, śpiew
Tadeusz Król - akordeon, klarnet
Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland -raba, śpiew
Strona oficjalna: www.hanba1926.pl

HAŃBApiątek, 20 kwietnia 2018

20:30 - 23:30

Rynek 1, Przemyśl