Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

Kalendarz imprez CK
IMPREZY CENTRUM KULTURALNEGO W PRZEMYŚLU

organizowane w październiku 2018 r.

 5 października, godz. 17.00  - Galeria „12”

Konkurs Fotograficzny „KARPACKIE OBLICZA” – podsumowanie

Celem konkursu jest promocja twórczości fotograficznej oraz ukazanie w oryginalny i niepowtarzalny  sposób piękna Karpat,  jego zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń. Efekty pracy jego uczestników będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej czynnej do 17 października.

 

6 października wyjazd do Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie

Giuseppe Verdi – „Nabucco”

 Informacje i zapisy: Centrum Kulturalne, ul. Konarskiego 9 – Dział Organizacji i Obsługi Imprez, tel.: 678 20 09. Koszt 120 zł.

 

 

7 października, godz. 10:00 -  sala baletowa

Szkolenie z Tańców rzeszowskich

 Centrum Kulturalne w Przemyślu serdecznie zaprasza choreografów, instruktorów, tancerzy i pedagogów na szkolenie z zakresu Tańców rzeszowskich, które poprowadzi Pani Alicja Haszczak – etnochoreograf, Ekspert Polskiej Sekcji C. I. O. F. F.

 

 

7 października, godz. 13.00 –  Plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku

VI „Biesiada nad Morawskim Łęgiem” – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia
            Organizowana wspólnie z Urzędem Gminy Jarosław, Stowarzyszeniem „Kobiety Razem”
            w Morawsku

Potrawy z bobu lub grochu,  kasze zapiekane jaglana i jęczmienna będą w tym roku tematem przewodnim konkursu. Tradycje kulinarne stanowią ważny element naszego dziedzictwa kulturowego,  zostaną one przypomniane przez gospodynie, które sięgną do swoich rodzinnych przepisów, dzięki czemu będziemy mogli poczuć smak dawnych potraw. Dodatkowo prezentacjom towarzyszyć będzie kiermasz produktów „z domowej spiżarni”, a także pokaz dawnych sprzętów wykorzystywanych w kuchni. Biesiada ma zasięg wojewódzki a na zgłoszenia organizatorzy czekają  do 20 września.

 

 7 października, godz. 17:00 – klub Piwnice

Promocja książki Hansa Bollingera "W drodze przez Polskę"

 

Hans Bollinger mieszka w Kraju Saary przy granicy z Francją, gdzie od 20 lat koordynuje trójstronny projekt „Begegnungen an der Grenze – Rencontres à la frontière – Spotkania na granicy“, w ramach którego prowadzi intensywną współpracę z Polską i Francją.

 

 12 października, godz. 19.00 – klub Piwnice

Olga Boczar – koncert jazzowy w ramach projektu  „Polski Jazz 360  stopni”


Projekt Polski Jazz 360 stopni to program edukacyjno-koncertowy, którego celem jest promocja muzyki i kultury jazzowej. Jego organizatorem jest Fundacja „Polski Jazz”.

W ramach tej inicjatywy w całym kraju odbywają się koncerty artystów czołowej polskiej sceny jazzowej. Centrum Kulturalne w Przemyślu znalazłosię wśród 50 instytucji kultury z całej Polski wybranych do realizacji tego projektu.CK otrzymało też logo „Jazzowy Dom Kultury”.
Olga Boczar - wokalistka, flecistka, songwriterka, nominowana do Fryderyków 2016 w kategorii "Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku". Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, oraz doktorantka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Brała udział w wielu festiwalach i koncertach, a także nagraniach dla programów telewizyjnych oraz radiowych.

Współpracowała m.in. z Andrzejem Jagodzińskim, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Marią Sadowską, czy Haliną Frąckowiak.

 

 14 października, godz. 13.00 Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie

Pieśni Maryjne -  VII Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie

            Organizowany wspólnie z Parafią Konkatedralną w Lubaczowie i Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie


W przeglądzie uczestniczyć mogą chóry działające na terenie archidiecezji przemyskiej, diecezji: rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej, sandomierskiej. Podczas prezentacji chóry wykonają pieśni maryjne, w tym  każdy obowiązkowo jedną a’ capella. Zgłoszenia należy przesłać do 28 września. Przesłuchania mają charakter otwarty dla publiczności.

 

 

18 października, godz. 18:00 – Galeria Stara Kręgielnia

Finisaż wystawy malarstwa Hanny Dziubas

 

 

20 października wyjazd do Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie

Giuseppe Verdi – „Traviata”

 

Informacje i zapisy: Centrum Kulturalne, ul. Konarskiego 9 – Dział Organizacji i Obsługi Imprez, tel.: 678 20 09. Koszt 120 zł.

 

 

25 października, godz. 12.00 - Klub „Piwnice” CK

24. Doroczne Spotkanie Poetów


Spotkanie nie ma charakteru konkursu, służy integracji osób piszących, nawiązywaniu cennych kontaktów i przede wszystkim możliwości zaprezentowania na szerszym forum swojej często "szufladowej" poezji. Spotkania owocują zawsze wydaniem okolicznościowego almanachu zawierającego wiersze uczestników Spotkań.

 

26-27 października– sala widowiskowa CK

II Międzynarodowe Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

            Organizowany wspólnie z Fundacją Nieprzetarty Szlak         w Lublinie


Spotkania są przeglądem teatralnym skierowanym do osób niepełnosprawnych. Podczas przeglądu przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione są wspólnym śpiewaniem  piosenek, zabawami, konkursami itp., co roku nawiązują do innej tematyki. W tym roku obowiązuje konwencja Rock and Rolla.  Celem przeglądu jest między innymi integracja w działaniu osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Termin przyjmowania zgłoszeń do 11 października.

 

 

28 października–Klub „Piwnice” CK

11. Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej podsumowanie


Celem  Przeglądu jest promocja i integracja środowiska plastycznego, a także wymiana doświadczeń i form pracy oraz wychwycenie nowych ciekawych zjawisk i osobowości twórczych. Udział biorą twórcy z czterech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego. Artyści amatorzy oceniani są w  następujących dziedzinach: malarstwo, rzeźba, rysunek i grafika . Ich prace można będzie oglądać na wystawie pokonkursowej do 20 listopada br.

 

 

28 października – sala widowiskowa

"Dziady - Noc Pierwsza" w wykonaniu Teatru "Wierszalin" z Supraśla

 

"Dziady - Noc Pierwsza" jest inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza, zrealizowaną na podstawie "Dziadów cz. IV" z elementami "Dziadów cz. II". Przedstawienie zrywa z dotychczasową tradycją inscenizacyjną, która zwykle eliminowała z inscenizacji czwartą część "Dziadów" jako najmniej interesującą, tematycznie wręcz banalną, bo w liryczny sposób opisującą jedynie miłosny dramat Gustawa. Tymczasem Ksiądz - kapłan kościoła unickiego - okazuje się równie ważnym bohaterem dramatu. "Dziady" w reżyserii Piotra Tomaszuka to psychologiczny, emocjonujący pojedynek dwóch bohaterów, zrealizowany w ibsenowskiej konwencji odsłaniania prawdy o przeszłości obu tych postaci.

Przedstawienie zrealizowane jest zgodnie z antyczną zasadą trójjedni miejsca, czasu i akcji. Rozgrywa się w domu Księdza, a Dzieci stają się swoistym odpowiednikiem antycznego chóru.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy
„FILMIARNIA”


zaprasza na projekcje filmowe i dyskusje o filmach o godz. 19:30:

 

04 października - Przegląd filmowy pn. Filmowe spotkania ze sztuką "EKRAN ARTYSTYCZNY"
POŻEGNANIE Z EUROPĄ - reż. Maria Schrader, biograficzny, Austria, Francja, Niemcy, 2016 r., 106 min.

11 października – BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY, reż. Marcin Borchardt, dokumentalny, Polska, 2017, 90 min.

18 października - Przegląd filmowy pn. Filmowe spotkania ze sztuką "EKRAN ARTYSTYCZNY"
YONA - reż. Nir Bergman, biograficzny, Izrael, 2014 r., 100 min.

25 października – JEANNETTE. DZIECIŃSTWO JOANNY D’ARC, reż. Bruno Dumont, musical, Francja, 2017, 115 min.

 


 

„NA ŻYWO W KINACH” - TRANSMISJE PRZEDSTAWIEŃ OPEROWYCH

                                   z  cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”:

6 października, godz. 18:55
Giuseppe Verdi AIDA -  opera w 4 aktach (1869)

20 października, godz. 18:55
Camille Saint-Saëns  SAMSON I DALILA - opera w 3 aktach - PREMIERA SEZONU

27 października, godz.  18:55
Giacomo Puccini DZIEWCZYNA Z DZIKIEGO ZACHODU - opera w 3 aktach

Kalendarz imprez CKponiedziałek, 1 października 2018 - środa, 31 października 2018, 03:00

0:00 - 3:00