Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

KALINA spektakl muzyczny

12 października 2018 r. godz. 18.00 – „Artystyczna Jesień na Zamku” spektakl muzyczny KALINA – w roli Kaliny Jędrusik PATRYCJA ZYWERT-SZYPKA

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego

Kalina Jędrusik była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem… Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Szokowała. Całe życie jednak czarowała… miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.
W przedstawieniu zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
„Kalina” – recital-monodram Patrycji Zywert-Szypki to zaledwie mała próba odsłonięcia Kaliny Jędrusik, jaka była, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym. I to na pewno nie jest wyścig, to tylko wspomnienie, muśnięcie wiatru, Kalinowego…
Przeurocze monologi, jak też piosenki Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wnikają nie tylko w postać bohaterki ale również, niby to mimochodem, oddają dziwaczność epoki w jakiej przyszło jej żyć i tworzyć.
KALINA  spektakl muzycznypiątek, 12 października 2018

18:00 - 21:00

Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, Przemyśl