Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

Wojciech Karolak Trio

17 maja 2019 godz. 19:00 - Centrum Kulturalne w Przemyślu - Polski Jazz 360 stopni - Wojciech Karolak Trio
Wojciech Karolak - jeden z najbardziej lubianych, szanowanych i podziwianych muzyków jazzowych nieodłącznie kojarzony z organami Hammonda. Grał jazz profesjonalnie już roku 1958 w składzie zespołu Jazz Believers m.in. Janem Ptaszynem Wróblewskim i Krzysztofem Komedą. Debiutował jak saksofonista, od wczesnych lat 1960-tych gra na fortepianie, a od roku 1973 gra przede wszystkim na organach Hammonda. Jest wirtuozem tego instrumentu, jego mistrzem niezrównanym w konkurencji międzynarodowej, a także uznanym kompozytorem i aranżerem. Podziwiany za nienaganny gust, wybitny esteta i stylista, jego muzyka zawsze trafia w samo sedno, zarówno jazzu, który jest głównym nurtem jego twórczości, jaki i częstych skoków w bok w rejony rythm’n’bluesa, bluesa i rocka. 

Skład zespołu:
Wojciech Karolak – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Arek Skolik – perkusja

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.

Projekt Polski Jazz 360° realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Wojciech Karolak Triopiątek, 17 maja 2019

19:00 - 21:00

ul. S. Konarskiego 9, Przemyśl