Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

JADWIGA MARIA JAROSIEWICZ

10 maja 2019 o godz. 11.00 - Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu zaprasza na wernisaż wystawy Jadwigi Marii Jarosiewicz - Dziewczynka w szarym futerku i jej Anioł Stróż - malarstwo
Wystawa czynna do 2 czerwca 2019 

.. psy były w moim życiu mną od samego początku .. Wszystko zaczęło się w Przemyślu, bo tu się urodziłam ..razem ze mną w domu pojawił się mały piesek. Nazywał się Pusiek Od samego początku byliśmy nierozłączni. Był takim moim Aniołem Stróżem... Pusiek odprowadzał mnie do szkoły i czekał aż lekcje sie skooczą .. Zginął w tragicznych okolicznościach.. Potem były inne psy – adoptowane ze schronisk lub porzucone ..Polly, Baltazar, Melchior Kacper..Daisy, Yogi ,Bolek, Chiara, Maniusia, Viga… Znalazły u mnie swój dom, zawsze na zasadzie członków rodziny. Ich stała obecnośd w moim życiu i pracowni znajduje odzwierciedlenie w mojej twórczości –są na większości moich prac.. Ta wystawa to impresje z naszego wspólnego bytowania.. Dedykuję ją mojej rodzinie i wszystkim innym zwierzakom.. 

Jadwiga Maria Jarosiewicz – malarka i scenografka, urodzona w Przemyślu.
Jest absolwentką Jarosławskiego Plastyka. Ukooczyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych
w Krakowie w pracowni prof. Czesława Rzepioskiego, oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego.
Jako scenograf zadebiutowała już w czasie studiów, projektując scenografię i kostiumy do opery „Wolny Strzelec" C.M Webera w Operze Krakowskiej, w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. Zrealizowała ponad
100- premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą min w Niemczech, Japonii, Chinach, Anglii i na Kubie…
Wiele projektów przygotowała dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie m.in. do "Halki" i "Śpiewnika domowego" St. Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. Współpracowała także z Teatrem Polskim w Warszawie za dyrekcji Kazimierza Dejmka. Intensywne związki z teatrem nigdy nie przeszkodziły Jadwidze Marii Jarosiewicz uczestniczyd w życiu plastycznym. Wiodącym tematem jej malarstwa jest człowiek. Jest portrecistką ludzi i zwierząt.
Swoje prace malarskie i scenograficzne prezentowała na około 50 wystawach indywidualnych, a także licznych zbiorowych. Jest związana twórczo z rodzinnym Podkarpaciem i Podkarpacką Zachętą – tutaj powstało wiele jej obrazów Uczestniczy co roku w plenerach malarskich w Boguchwale, a także w Krośnie i Wiśniowej. Bierze udział w wielu ważnych wystawach - aukcjach o charakterze charytatywnym jak min "Bliźniemu swemu" na rzecz Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, "Aukcji Wielkiego Serca", Aukcji „Aperio”, czy Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych w Polsce i na świecie.

JADWIGA MARIA JAROSIEWICZpiątek, 10 maja 2019 - niedziela, 2 czerwca 2019, 18:00

11:00 - 18:00

ul. T. Kościuszki 3, Przemyśl