Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

WYŻEJ NIŻ POŁONINA

21 września 2019 r. godz. 18.00 - Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego  - „WYŻEJ NIŻ POŁONINA. Saga w VI aktach” widowisko muzyczne Teatru Siemaszkowej z Rzeszowa. Spektakl na zakończenie lata.

Bieszczady, jako górska perła Podkarpacia, od zawsze są związane z rozbudowaną mitologią. Wpłynęła na to zarówno powikłana i krwawa historia okresu powojennego, jak i ciężka praca tamtejszych mieszkańców w latach powojennych. Do tego należy dodać „zew przygody”, który w te tereny przyciągał wszelkiego rodzaju odmieńców, ludzi zagubionych czy wręcz odwrotnie – łaknących prawdziwych, męskich wyzwań, a także całe rzesze artystów szukających tutaj natchnienia. Większość przyjezdnych uciekała stąd, nie mogąc sprostać ciężkim warunkom życia, natomiast inni, nie mając dokąd wracać, wegetowali latami, imając się różnych zajęć i nader często swe frustracje topiąc w alkoholu.

„Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach” to historia zarazem tragiczna i wesoła, wypełniona śpiewem, zakręcona bieszczadzkimi biesami, ale mocno wpatrzona ponad połoniny, czyli tam gdzie prowadzą wszystkie nasze ścieżki – Do Nieba Bram.

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na godzinę przed spektaklem.

WYŻEJ NIŻ POŁONINAsobota, 21 września 2019

18:00 - 20:00

Aleje 25 Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, Przemyśl