Pobierz aplikację na telefon »
Wydarzenie

Imprezy Centrum Kulturalnego w Przemyślu - Październik 2019

04.10., godz. 17:00 – Galeria 12
Konkurs fotograficzny „Karpackie Oblicza” – wernisaż wystawy pokonkursowej

Celem konkursu jest promocja twórczości fotograficznej oraz ukazanie w oryginalny i niepowtarzalny  sposób piękna Karpat,  jego zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać w terminie do 25 września. Efekty pracy jego uczestników będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej czynnej do 17 października.

06.10., godz. 13:00 – plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku
7. Biesiada nad Morawskim Łęgiem – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia

Impreza plenerowa podczas której prezentują się zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. Oprócz tradycyjnych potraw biorących udział w konkursie każda grupa prezentuje także rekwizyty przydatne w dawnej kuchni, dzięki czemu będzie można zobaczyć unikalne przedmioty dawnego gospodarstwa domowego. Oceniany jest także całokształt stoiska, dlatego oprócz potraw konkursowych są także różne smakołyki przeznaczone do degustacji, jak i pięknie haftowane obrusy i serwety. Dodatkowo każda grupa w oddzielnym konkursie prezentuje inscenizowaną piosenkę o tematyce kulinarnej.
Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Jarosław. Współorganizator: Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość w Morawsku”

11.10., godz. 17:00 - klub Piwnice
Piątkowe wieczory z poezją – klub poetycki

Spotkania odbywają się raz w miesiącu od stycznia do czerwca oraz od września do listopada.

20.10., godz. 13:00 – Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie
Pieśni Maryjne – 8. Regionalny Przegląd Chórów

Przegląd ma charakter konkursu i skierowany jest do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej.
Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Parafia Rzymskokatolicka w Lubaczowie

20.10., godz. 18:00 – sala widowiskowa
Moniuszko i Ty: "Halka" w reżyserii Sabiny Zapior

Wykonawcy: Halka: Sabina Zapior, Jontek: Tomasz Tracz, Zofia: Anna Maria Lach, Janusz: Łukasz Motkowicz, Stolnik: Leszek Solarski, Przemyska Orkiestra Kameralna, Chór Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu - Funkcję dyrygenta pełni pierwszy skrzypek.
Wszystkie koncerty poprzedzone będą komentarzem muzykologicznym w celu pogłębienia wiedzy słuchaczy na temat prezentowanych utworów oraz kompozytora przygotowanym przez muzykolog Annę Sienkiewicz.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

24.10., godz. 12:00 – sala widowiskowa, klub Piwnice
25. Doroczne Spotkanie Poetów

Uczestnikami są amatorzy z terenu województwa podkarpackiego, których pasją jest twórczość poetycka, a pokłosiem każdego spotkania jest tomik poezji wydrukowany przez organizatorów specjalnie z tej okazji. Organizowana co roku impreza jest “świętem” słowa pisanego i mówionego, podczas której ludzie w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń spotykają się, aby podyskutować, zaprezentować swoją twórczość i zawrzeć nowe przyjaźnie.

25 – 26.10 – sala widowiskowa
3. Podkarpackie Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku są przeglądem teatralnym. Podczas przeglądu przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione są poprzez wspólnie śpiewane piosenki, zabawy, konkursy... W ten sposób przyjeżdżający artyści nawiązują bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami przeglądu i razem z wolontariuszami prowadzącymi imprezę budują jej  klimat. Przerwy i wszystkie występy towarzyszące muszą nawiązywać do wybranego przez instruktorów Nieprzetartego Szlaku na dany rok tematu. W tym roku obowiązuje konwencja Baśni i Legend.  Konwencja dotyczy wszystkich elementów SANS za wyjątkiem spektakli teatralnych. Termin przyjmowania zgłoszeń do 11 października.
Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Fundacja Nieprzetartego Szlaku w Lublinie


Z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”:
12.10., godz. 18:55 - TRANSMISJA
Giacomo Puccini - „Turandot”


Spektakle Baletowe z Teatru Bolszoj w Moskwie z cyklu “Bolshoi Ballet Live”:
27.10., godz. 16:00 - TRANSMISJA
„Rajmonda”

Muzyka: Aleksandr Głazunow
Choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego

Imprezy Centrum Kulturalnego w Przemyślu - Październik 2019wtorek, 1 października 2019 - czwartek, 31 października 2019, 21:00

10:00 - 21:00

ul. S. Konarskiego 9, Przemyśl