Pobierz aplikację na telefon »

O mieście

Informacje ogólne

Informacje ogólne

POŁOŻENIE:  Przemyśl - miasto o powierzchni 46 km 2 , liczące 65 tysięcy mieszkańców (z powiatem 139 tys.), położone we wschodniej części województwa podkarpackiego, blisko przejść... Więcej »

Przemyśl - turystyczne serce wschodu

Przemyśl - turystyczne serce wschodu

Przemyśl należy do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego tysiącletnie, burzliwe dzieje splatały się nierozerwalnie z losami całej Rzeczpospolitej.... Więcej »

Twierdza Przemyśl

Twierdza Przemyśl

TWIERDZA PRZEMYŚL , na początku XX wieku, była jedną z największych twierdz nowożytnych Europy. Podczas I wojny światowej stała się areną krwawych walk. Walczyli tu między innymi Austriacy, Węgrzy,... Więcej »

Szwejk w Przemyślu

Szwejk w Przemyślu

Czwarty, ostatni tom powieści J. Haszka "Przygody dobrego wojaka Szwejka" zatytułowany "Po przesławnym laniu" niemal w całości poświęcony jest wydarzeniom jakie przeżył bohater w Przemyślu po... Więcej »

Wypocznij aktywnie

Wypocznij aktywnie

W Przemyślu wypoczniesz aktywnie!  Tysiącletni Przemyśl oraz zasobna w walory kulturowe, krajobrazowe i przyrodnicze Ziemia Przemyska mają także bardzo dużo do zaoferowania wszystkim tym,... Więcej »

Na pielgrzymim szlaku

Na pielgrzymim szlaku

Dla Przemyśla i okolicy kult świętych wizerunków i relikwii stanowi również jeden z istotniejszych elementów lokalnego kolorytu kulturowego. Świadczy o charakterze religijności tutejszej ludności.... Więcej »

Przyroda - Przemyśl i okolice

Przyroda - Przemyśl i okolice

Przemyśl - amfiteatralnie położony na wzgórzach, przecięty wstęgą rzeki San, jest terenem bardzo atrakcyjnym dla turysty-przyrodnika. Aleje drzew, kwitnące wiosną sady na obrzeżach miasta, skwery,... Więcej »

Przemyskie cmentarze

Przemyskie cmentarze

W Przemyślu, mieście o tysiącletniej historii, cmentarze stanowią istotny element jego krajobrazu kulturowego. Są odbiciem historii miasta zawartej w życiu pojedynczych ludzi – jego mieszkańców.... Więcej »

Herb Miasta Przemyśl

Herb Miasta Przemyśl

Herb Przemyśla przedstawia na ciemnoniebieskiej tarczy herbowej kroczącego niedźwiedzia brunatnego ze znajdującym się nad nim złotym równoramiennym krzyżem kawalerskim. Nad tarczą znajduje się złota... Więcej »

Przemyśl – Brama Węgier

Przemyśl – Brama Węgier

Przemyśl należący do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast może się poszczycić bardzo długimi, bo sięgającymi tysiąc lat wstecz kontaktami z Węgrami. W X wieku na terenie... Więcej »

Przemyśl - amit látni kell.

Przemyśl - amit látni kell.

Przemyśl, az egyik legrégebbi és legszebb lengyel város, amely a Kárpátok lábainál fekszik, Lembergbe, a Bieszczady hegységbe és a Keleti Kárpátokba vezető utak kereszteződésén elbűvölve vendégeit... Więcej »

Smak Przemyśla

Smak Przemyśla

Przemyśl – prastary gród nad Sanem. Miasto, które kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Zabytkowe uliczki, piękne kościoły, Zamek na Wzgórzu, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na... Więcej »