Ausstellungen und Vernissagen

Piotr Paweł Rubens i barok niderlandzki

Zum Planer hinzufügen
Wiciokrzew, roślinę widoczną na jednym z autoportretów Rubensa, Belgowie nazywają potocznie "im dłużej tym lepiej". I tak właśnie można określić życie i twórczość malarza. Bogactwo artystycznego wyrazu, swoboda malarska, urok osobisty i sukces zawodowy, sława i zamożność umożliwiająca posiadanie rezydencji w Antwerpii i zamku w Elewijt. Rubens zawsze był doceniany ale styl, którego był najlepszym wyrazicielem, barok, już tak dobrze odbierany nie był. Przez stulecia uważano barok za wynaturzony renesans a i dziś nie cieszy się należną mu oceną. Jak jest obecnie? Sądzę, że i Rubens i barok wymagają prezentacji i pochwały. Czego spróbuję się podjąć - zapraszam - Grażyną Niezgoda


Wieczorne rozmowy o sztuce / projekt cyklicznych spotkań artystów, krytyków i historyków sztuki z publicznością. Celem jest otwarta dyskusja o wybranych aspektach sztuki, analiza pojedynczego dzieła, przesłania, konstrukcji, materii czy warsztatu, a także promocja wydawnictw i wydarzeń artystycznych.


Grażyna Niezgoda / fotografka, antykwariuszka, galerzystka, krytyczka sztuki, rzeczoznawczyni Ministra Kultury w specjalizacji: ocena i wycena dzieła sztuki; biegła sądowa z zakresu sztuki i antyków. Zorganizowała 22 wystawy indywidualne fotografii. W 2007 roku odbyła się wystawa "Twarze między wierszami, książki ilustrowane fotografiami Grażyny Niezgody". W roku 2010 wraz z Kazimierzem Wiśniakiem opublikowała album "Narodziny obrazu". Jej prace prezentowano m.in. w albumach "Sztuka fotografii", "Fotografowie", "Mistrzowie polskiego pejzażu".